Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanımı

Bu yazıyı okuduğunuza göre Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursuna başlamış olmalısınız.

Yazı sürekli güncellenecek olup Eğitimde Teknolojiyi aktif bir şekilde kullanabilmeniz adına sizlere ipuçları, araçlar, yazılımlar, siteler vb paylaşımlar yapılacaktır.

Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu – Kursiyer Dökümanları:

indir-icon
Dökümanları indirmek için Tıklayınız [2 MB]
Fatih-Projesi-Teknoloji-Kursu-Dokumanlari

FATİH Projesi, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla BT araçlarının öğrenme-öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edilecek şekilde derslerde etkin kullanımını sağlamak amacıyla  Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı işbirliği ile Türkiye’deki tüm dersliklere Etkileşimli Tahta ve Hızlı İnternet, her öğrenciye tablet bilgisayar ve Eğitim Yazılımlarını içeren çok büyük bir projedir.

EĞİTİMİN TAM ADI: FATİH Projesi – Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu.
EĞİTİMİN SÜRESİ: Kursun süresi 30 saattir ve günlük en fazla 5 saatten minimum 6 gün üzerinden planlanabilir.
EĞİTİMİN HEDEF KİTLESİ: Temel bilgisayar kullanım becerisine sahip öğretmenler.

EĞİTİMİN AMAÇLARI:
Bu faaliyeti başarı ile tamamlayan her kursiyer,

EĞİTİMİN UYGULAMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR:
1. Bu eğitimler “Eğitimde FATİH Projesi” kapsamında düzenlenecektir. Proje kapsamında donanımı kurulan okulların/kurumların tüm öğretmenleri hizmetiçi eğitime alınması hedeflenmektedir.
2. Eğitim görevlisi olarak; Merkezi yapılan “Eğitimde FATİH Projesi (Teknoloji Kullanımı) Kursu (Eğitmen Eğitimi)” nu başarıyla tamamlayanlar veya Merkezi yapılan bu eğitimlerde eğitim görevlisi olarak görev alan öğretmenler görevlendirilecektir. Görev alabilecek eğitmen listeleri http://fatihprojesi.meb.gov.tr ve http://oyegm.meb.gov.tr adreslerinde yayınlanacaktır.
3. Bu faaliyet Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Yönetmeliği hükümlerine göre yürütülecektir.
4. Her sınıf için katılımcı sayısının 20 kişiyi geçmemesine özen gösterilecektir. Eğitimde FATİH Projesi kapsamındaki donanımın olduğu sınıflarda; 20 kursiyer bilgisayarı ve İnternet bağlantısı olması esastır.

Tavsiye Siteler:

http://www.vitaminogretmen.com/mesleki-gelisim/2

 

Teknoloji Kullanımı Üzerine (Mizah:)

teknoloji-kullanimi

 

YORUM YAP